Aktualności

Ogólnopolski Konkurs Akademia Wiedzy o Prawie

W dniu 27 lutego 2020 roku w naszej Szkole odbył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Akademia Wiedzy o Prawie dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych organizowany przez Krajową Radę Radców Prawnych. W etapie szkolnym wzięło udział łącznie 20 uczniów i uczennic. Odpowiednio 15 osób ze Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz 5 osób z Liceum Ogólnokształcącego.
Celem Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie jest:
1. działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o prawie oraz wzrost świadomości prawnej dzieci i młodzieży;
2. kształtowanie postaw szacunku do prawa wśród dzieci i młodzieży;
3. propagowanie związków prawa polskiego z prawem międzynarodowym.

Do etapu okręgowego zakwalifikowali się z Liceum Ogólnokształcące im. ks. Zygmunta Sajny:

1. Kozioł Jonasz
2. Drewicz Mateusz

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w drugim etapie.
Jednocześnie informujemy, iż etap okręgowy odbędzie się w dn. 19 marca 2020r. o godz. 10:00 w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.


W dniu 28 lutego 2020r. w Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie odbył się finałowy etap Powiatowego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych pod patronatem Starosty Piaseczyńskiego. W finale wzięło udział 3 uczniów naszego Liceum. III miejsce zajął Bartłomiej Kostrzewa, natomiast wyróżnienie zdobył Maciej Ogiński. Panom serdecznie gratulujemy.

Polityka plików cookie. Zespół Szkół Ogólnokształcących chciałaby umieszczać pliki cookie (ciasteczka) w komputerze użytkownika, aby zwiększyć komfort korzystania z naszej strony internetowej oraz poprawić jakość oferowanych przez nas usług. WIęcej...